Ga naar de inhoud

 

Recent zijn veel klachten binnengekomen over overlast door hondenpoep op speelveldje of stoep.Daarom zetten we de relevante zaken weer even op een rijtje.

Gemeente Emmen heeft geen speciale hondenpoepveldjes aangewezen. Zij doet ook niets aan preventie met bijvoorbeeld verbodsbordjes, want heeft er geen budget voor omdat geen hondenbelasting wordt geheven.

Maar: een hondenkakkie hoort in een zakkie (en daarna in een prullenbakkie).

En dat is -iets ambtelijker- beschreven in artikel 2:35 APV, “de hondenbezitter heeft opruimplicht”.

Dus: Een hond laten poepen mag, maar opruimen moet!

Bij overtreding kan een boete van € 100 worden opgelegd.Als wijkvereniging hebben we geen directe en afdoende oplossing voor de overlast. Het is individu-gerelateerd. Veel baasjes doen het goed, maar er is altijd een klein aantal dat zich aan de regel of norm onttrekt (of die niet kent).

Ziet u dat men zich er niet aan houdt, spreek hem/haar er dan (vriendelijk) op aan en wijs op het genoemde APV-artikel. Ook het -als buurtje- zelf kopen en plaatsen van kleine verbodsbordjes (foto rechts) wil nog wel eens helpen.

Poep2